Zihnin Geleceği Kitap Özeti

“Olanaksızın Fiziği” ve “Geleceğin Fiziği” gibi çok satan kitapların yazarı ve pek çok bilim programının yapımcısı olan Michio Kaku bu kitabında, evrendeki en büyüleyici ve en karmaşık yapı olan insan beyni üzerine bilimsel araştırmaları ortaya koyuyor.

Zihnin Geleceği, bir zaman yalnızca bilimkurgunun ilgi alanına giren konulara bilimin çerçevesinden bakıyor. Telepati, zihin kontrolü, avatarlar, telekinezi ve hafızanın ya da rüyaların kaydedilmesi gibi konularda, dünyanın önde gelen laboratuvarlarında yürütülen en son araştırmaları ve şaşırtıcı sonuçlarını sunuyor. Zihnin Geleceği, sinirbilimin sınırlarının zorlandığı, olağanüstü bir yolculuk. Dr. Kaku, insan beyninin bilgisayarlara yüklendiği, duyguların ve düşüncelerin bir beyin ağında toplandığı, kavrama yeteneğini geliştiren ilaçların olduğu, bilincin evrene gönderilebildiği, hatta ölümsüzlüğün sınırlarının zorlandığı bir geleceği bilimin kurgusuyla sunuyor.

Michio Kaku Kimdir?

Michio Kaku, Bilim, Bilim Tarihi, Popüler Bilim kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Einstein’dan Ötesi, Einstein’ın Evreni, Geleceğin Fiziği, Michio Kaku Kitapları (5 Kitap Takım), Olanaksızın Fiziği, Paralel Dünyalar olarak sayılabilir.

Michio Kaku kitapları; ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Michio Kaku tarafından yazılan son kitap “Einstein’ın Evreni”, ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Zihnin Geleceği Kitabı Hakkında

Zihnin Geleceği Kitabı Sayfa Sayısı: 431

Zihnin Geleceği Kitabı Basım Yılı: Aralık 2015

Leave a comment