İçimizdeki Evren Kitap Özeti

Dünyanın önde gelen kuramsal fizikçilerinden Neil Turok İçimizdeki Evren’de geride bıraktığımız üç yüz yılın klasik mekanikten ışığın doğasına, kuantumun tuhaf dünyasından kozmosun evrimine uzanan çığır açıcı keşiflerini incelerken her yeni keşfin büyük resimle ilişkisine ve toplumun yapısında radikal değişimlere yol açan yeni teknolojilere nasıl evrildiğine tanık oluyoruz.

Neil Turok gerçeklik ve evren algımızın, anlama, keşfetme ve yaratma becerilerimizin, yani “içimizdeki evren”in yüzyıllar içinde ne gibi değişimlerden geçtiğinin hikâyesini anlatıyor. Bizim kusurlu dünyamızda olduğu gibi, yıldızlarda veya kozmosun herhangi bir yerinde de tamamen aynı kanunların geçerli olduğunu gördüğümüz, kırılmalarla şekillenen bir hikâye bu. Şimdiyse başka bir kırılmanın eşiğindeyiz: Bize “hayali bir gerçeklikte” yaşadığımızı söyleyen kuantum devrimi.

“Kimiz ki biz? Rastlantısal mutasyonun ve doğal seçilimin yavaş yavaş miadını dolduran bir sonucu mu, yoksa yaşamı bambaşka bir seviyeye taşıyacak yeni bir evrimsel aşamayı başlatacak olanlar mı?

Neil Turok Kimdir?

Neil Turok, Bilim, Bilim Tarihi, Popüler Bilim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Sonsuz Evren, İçimizdeki Evren olarak sayılabilir.

Neil Turok kitapları; Kırmızı Kedi Yayınevi, Kolektif Kitap aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Neil Turok tarafından yazılan son kitap “İçimizdeki Evren”, Kolektif Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

İçimizdeki Evren Kitabı Hakkında

İçimizdeki Evren Kitabı Sayfa Sayısı: 256

İçimizdeki Evren Kitabı Basım Yılı: Şubat 2018

Leave a comment