Türkan Kitap Açıklaması


“Tüm insanlığın aklın ve vicdanın aydınlattığı yolda yürümeyi seçeceği gün, er veya geç gelecekti. Buna bütün kalbimle inanıyordum. Sabrımı ve sükûnetimi, bu inançtan alıyordum. O güne kadar, başa her gelen çekilecek! Oyunun kuralı böyle! Yaşam oyununun!

Ne demiş şair: “Yaşamak şakaya gelmez…”

Binlerce cüzamlıyı iyileştirdi, hayatın içine kattı… Kız çocukları başta olmak üzere, binlerce çocuğun okullu olmasını sağladı. Her zaman tek başınaydı ama hiçbir zaman yalnız değildi. Kimsenin yanında yer almak adına inançlarından, ilkelerinden ödün vermedi ama yüz binlerce insan onun yanında yer aldı. Türkan Saylan… Tek ve tek başına!

Türkan Kitabı Üzerine Yorumlar

Türkan Saylan’ın sağlığında yaptığı ricası üzerine kaleme alır Ayşe Kulin bu eseri. Türkan Saylan’ın ideallerini, dostluklarını, aşklarını ve mücadelesini kendi ağzından okuyoruz. Başına gelen her türlü zorluğa rağmen dik duruşu; kararlı ve güçlü bir kadının neler başarabileceğinin bir örneği olan doktor Türkan’ın hikayesi bu. Ümit etmeyi unutanlar için bir ışık yakacağı aşikar olan bu Ayşe Kulin eserini mutlaka okumalısınız.

Türkan Kitabı Hakkında

Türkan Kitabı Basım Yılı: Mayıs 2017

Türkan Kitabı Sayfa Sayısı: 344

Leave a comment