Sülün Katilleri – Q Departmanı Serisi 2 Kitabı Konusu

Bazı acıları zaman iyileştirmez,tek çaresi intikamdır.

Çözülemediği için rafa kaldırılmış davaları yeniden soruşturan Q Departmanı yeni bir dosyayla karşı karşıyadır. Dedektif Carl Mørck ve ekibi yirmi yıl önce vahşice öldürülen iki kardeşin dosyasını yeniden soruşturmaya başlar. Fakat daha soruşturmanın başlarında bilinmeyen bir sebeple yoluna taş koyulmaya çalışılması dedektifin bu olayın altında daha büyük şeylerin yatıp yatmadığını sorgulamasına sebep olur.

Bu şüpheli durumun yanı sıra cinayet zanlıları, Danimarka’nın en zengin ailelerinden gelen, şiddeti kendileri için eğlence haline getirmiş bir grup yatılı okul öğrencisidir. Uzun yıllar sonra Carl Mørck ve ekibi bu davayı araştırmaya başlayınca bu çetenin karışmış olabileceği diğer suçlar çorap söküğü gibi gelmeye devam eder. Evsiz bir kadın olan Kimmie, olayların iç yüzünü aydınlatabilecek kilit isimdir.

Fakat bir zamanlar o çetede yer alan ve artık onların ezelî düşmanı haline gelmiş Kimmie’ye ulaşmak o kadar kolay olmayacaktır çünkü onun da kendi planları vardır. Kimmie onları alt edebilecek bir şeye sahiptir ve daha da önemlisi kaybedecek hiçbir şeyi olmayan birinin cesaretine…

“Adler Olsen komedi ile dehşeti ustalıkla iç içe geçiriyor… Yazarın mide gribini bile içten bir kahkahaya dönüştürebildiği bu gerilim kitabı âdeta bir yetenek gösterisi.”

Publishers Weekly

“Jussi Adler OlsenSülün Katilleri’nde heyecanlı ve çok güçlübir sonla kendi tarzını koruyor.”

Weekendavisen

“Sülün Katilleriincelikle kurgulanmış bir roman ve zarif bir dili var.”

Fyens Stiftstidende

“Bir oturuşta bitireceğiniz ve bir sonrakinin hazırda sizi bekliyor olmasını dileyeceğiniz olağanüstü bir polisiye roman.”

Sülün Katilleri – Q Departmanı Serisi 2 Kitabı Yorumları

“Eğer Raymond Chandler’ın kara mizahı, zekice esprileri ve şaşırtmacalarını seviyorsanız Q Departmanı serisini mutlaka okumalısınız.”

Jussi Adler Olsen Kitapları

1. Hücre
2. Kara Leke
3. Kafesteki Kadın

Sülün Katilleri – Q Departmanı Serisi 2 Kitabı Hakkında

Sülün Katilleri – Q Departmanı Serisi 2 Kitabı Sayfa Sayısı : 432

Sülün Katilleri – Q Departmanı Serisi 2 Kitabı İlk Basım Yılı : 2019

Leave a comment