Kral Katili Kitabı Konusu

Sağlam bir hafızanız, sonu gelmez bir merakınız, sahneye karşı bitmez bir tutkunuz, bolca şeytan tüyünüz ve alması neredeyse imkansız bir intikamınız varsa, Kralkatili Güncesi serisi size işe koyulmanız için güzel bir el kitabı olabilir.

Kahramanımız Kvothe, yukarıda belirttiğim özelliklere sahip bir genç. Oldukça genç hem de. Hikayenin geçtiği Medeniyetin Dört Köşesi  dünyasında, aşağının da aşağısı olarak görülen Edema Ruhlardan oluşan gezgin bir kumpanyacı grubunun liderleri olan anne-babasıyla, deyim yerindeyse sahnede büyür Kvothe. Edema Ruhların sahne gösterileri dışındaki en önemli özelliği hikaye toplamalarıdır, bu yönüyle okuyucunun da payına düşenden fazla hikaye toplayacaktır.

Kral Katili Kitabı Yorumları

Fantastik kurgu edebiyatının eşsiz bir masalı, bir kahramanın kendi ağzıyla anlattığı öyküsü işte böyle başlıyor. Bir keder öyküsü bu… bir kurtuluş öyküsü… bir adamın evrenin anlamını arayışının ve gerek o arayışın gerekse de onu sürdürmesini sağlayan gem vurulamaz iradenin bir efsaneye dönüşmesinin öyküsü…

“Rothfuss, Rüzgarın Adı ile başlayan bu muazzam hikâyede nereye giderse gitsin iyi bir şarkıyı taşıması gibi bizi de yanında götürecek.”

-Ursula K. Le Guin-

Patrick Rothfuss Kitapları

Rüzgârın Adı (Kral Katili Güncesi 1. Gün)

Bilge Adamın Korkusu (Kral Katili Güncesi 2. Gün)

Sessizliğin Müziği

Kral Katili Kitabı Hakkında


Kral Katili Serisi İlk Baskı Yılı : 2011

Leave a comment