Boş Koltuk Kitabı Konusu

Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında hiç beklenmeyen bir anda hayatı son bulur. Bu zamansız ölüm yaşadığı kasabadaki insanlarda şok etkisi yaratacaktır.

Arnavut kaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu güzel görüntüsünün ardında bir savaş süregelmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli olarak bir kavga durumu vardır. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir.

Belediye Meclisi’nde Barry’den boşalan koltuk, kasabayı birbirine düşürecek, tahmin bile edilmeyecek seviyede büyük savaşlara yol açacaktır.

Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?

Boş Koltuk Kitabı Yorumları

Uzun zamandır okuduğum en “gerçek” kitaplardan biri. Kitapta çıkarcı kimseler, gençlerin ailevi sorunları, iyi kalpli ve duyarlı insanlar, kötü düşünceli bencil insanlar çok başarılı bir şekilde anlatılıyor. Karakterlerin duygusal analizleri ve gerçekçiliği sayesinde kitap boyunca hikayenin yanı sıra kitabın duygusal yönüyle de baş başa kalıyorsunuz. Okudukça karakterlere karşı kimi zaman nefret kimi zaman sempati beslemeye başlıyorsunuz.

Kitabın Harry Potter’la kıyaslanması kitaba yapılacak en büyük haksızlık olur çünkü bambaşka tarzda yazılmış bambaşka bir hikaye anlatılıyor. Farklı duygular yaşatıyor. Harry Potter beklentisiyle okursanız zaten kitaptan beklediğinizi kesinlikle alamazsınız.

Okunması gereken leziz bir kitap

J.K. Rowling Kitapları

Harry Potter ve Felsefe Taşı – 1997

Harry Potter ve Sırlar Odası – 1998

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı – 1999

Harry Potter ve Ateş Kadehi – 2000

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı – 2003

Harry Potter ve Melez Prens – 2005

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları – 2007

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? – 2001

Çağlar Boyu Quidditch – 2001

Ozan Beedle’ın Hikâyeleri – 2007

Boş Koltuk – 2012

Guguk Kuşu (The Cuckoo’s Calling) (Robert Galbraith) – 2013

Boş Koltuk Kitabı Hakkında


Boş Koltuk Kitabı Sayfa Sayısı : 445
Boş Koltuk Kitabı İlk Baskı Yılı : 1999

Leave a comment