Yürüyerek İstanbul Kitap Özeti


“İyi bir dilek olarak, ‘Allah mülkünü gezdirsin,’ diye bir sözümüz vardır. Bu sözü her duyduğumda, söyleyen kişiye kalpten bir teşekkür ederim. Çünkü bilirim ki seyahatler, gündelik yaşamın boğucu koşullarından sıyrılmanın en eğlenceli yollarından biridir. Yollara düşmenin en güzel etkisi ise insanın kendisini yenilemesine olanak sağlamasıdır. Gülümseyerek eve döndüğümüz her seyahat, hayata daha mutlu gözlerle bakmamızı sağlar.”

Gezi yazarı Melih Uslu, bir kenti tanımanın ilk koşulunun, doğru seçim yapmakla başladığı fikrinden hareketle bu özel kitabı sizler için hazırladı. Kitapta yer alan 34 rotayı tek tek yürüdü ve İstanbul’un ruhuna inebileceğiniz 340 öneriyi titizlikle seçti. Bu kitabı hazırlarken ünlü yazarlardan tarih profesörlerine, esnaflardan şehir uzmanlarına ve turizmcilere kadar pek çok insandan fikir ve görüş aldı. Kitapta yer alan rotaların bazıları The Daily Telegraph, Le Figaro, Die Welt, Gulf News, Kommersant, Skylife ve .tr gibi global mecralarda yayımlandı.

Melih Uslu Kimdir?

Melih Uslu, Başvuru Kitapları, Diğer Kategoriler, Gezi & Turizm kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; 50 Ünlüyle 50 Rota, Ege’yi Gör ve Yaşa, Gezgin Gözüyle Türkiye Cilt: 1, Nereye Gitmeli 60 Ünlüden Tam 360 Seyahat Önerisi, Yürüyerek İstanbul olarak sayılabilir.

Melih Uslu kitapları; Alter Yayıncılık, Mona Kitap, Truva Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Melih Uslu tarafından yazılan son kitap “Ege’yi Gör ve Yaşa”, Mona Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Yürüyerek İstanbul Kitabı Hakkında

Yürüyerek İstanbul Kitabı Sayfa Sayısı: 376

Yürüyerek İstanbul Kitabı Basım Yılı: Eylül 2018

Leave a comment