Üç Öykü Kitabı Konusu

Üç Öykü, Gustave Flaubert’in en özel kitaplarından biri. Yazarın ölümünden üç yıl önce, 1877’de yayımlanan bu yapıt, “Saf Bir Yürek”, “Konuksever Aziz Julien Söylencesi” ve “Herodias” adlı üç öyküden oluşuyor.

İşlenen temaların çeşitliliği, üslup bilgisi ve tekniği ile Flaubert’in yeteneğini tüm yönleriyle ortaya koyan bu kitabın, yazarın başyapıtı olarak görülür. İlk yayınlandığında neredeyse tüm eleştirmenlerce bir “edebiyat olayı” olarak karşılanan, okurlardan büyük ilgi görerek zirveye taşınmıştır.

Üç Öykü Kitabı Yorumları

Klasik olmanın hakkını veren bir kitap. Benim en beğendiğim ilk öykü oldu: Saf Bir Yürek. Fakat diğer iki öykü de oldukça başarılı özellikle son öyküde yazar Hristiyanlığın ortaya çıktığı dönemi analtırken o kadar güzel araştırma yapıp yazmış ki, emeğine saygı duymamak elde değil.Roma döneminin unvanlarından silah adlarına kadar yer verilmiş. Ve en bilindik dini efsanelerden biri olan Salome’nin öyküsü çok farklı bir bakış açısıyla okuyucunun önüne serilmiş. Üç öykü de tüm ebedi niteliklerine rağmen polisiye okunuyormuşçasına hızla akıyor.

H. P. Lovecraft Kitapları

Üç Öykü II: Konuksever Aziz Julien Söylencesi

Madam Bovary

Üç Öykü I: Saf Bir Yürek

Üç Öykü

Duygusal Eğitim

Saf Bir Yürek

Bilirbilmezler

Üç Öykü Kitabı Hakkında


Üç Öykü Kitabı Sayfa Sayısı : 128
Üç Öykü Kitabı İlk Baskı Yılı : 2007

Leave a comment