Siyah Kan Kitabı Konusu

Polisiye romanların usta kalemi olan Fransız yazar Jean Christophe Grange Siyah Kan romanı ile okurlarına gerilim dolu anlat yaşatmayı başarıyor.

Siyah Kan farklı bir polisiye diyebiliriz. Katil zaten en baştan belli. Arada bu konuda şüpheye düşmenize rağmen katilin o olduğunu biliyorsunuz. Kitabı mükemmel kılan ise iki bölüm var. Birincisi katilin avlarını neden ve nasıl öldürdüğü sorusu. Bu bölümü okurken tüylerinin diken diken oluyor ve bazen de mide bulantısı hissedebiliyorsunuz. İkinci bölüm ise gerilimin tamamen yaşandığı yer. Bu bölümde korku ile yüzleşiyorsunuz ve cinayeti bire bir yaşayarak nasıl ve neden sorularının cevaplarını katilden öğreniyorsunuz.

Siyah Kan Yorumları

Polisiye romanların usta kalemi olan Fransız yazar Jean Christophe Grange Siyah Kan romanı ile okurlarına gerilim dolu anlat yaşatmayı başarıyor. Siyah Kan farklı bir polisiye diyebiliriz. Katil zaten en baştan belli. Arada bu konuda şüpheye düşmenize rağmen katilin o olduğunu biliyorsunuz. Kitabı mükemmel kılan ise iki bölüm var. Birincisi katilin avlarını neden ve nasıl öldürdüğü sorusu. Bu bölümü okurken tüylerinin diken diken oluyor ve bazen de mide bulantısı hissedebiliyorsunuz. İkinci bölüm ise gerilimin tamamen yaşandığı yer. Bu bölümde korku ile yüzleşiyorsunuz ve cinayeti bire bir yaşayarak nasıl ve neden sorularının cevaplarını katilden öğreniyorsunuz.

Jean-Christophe Grangé Kitapları

Leyleklerin Uçuşu – 1994

Kızıl Nehirler – 1999

Taş Meclisi – 2001

Kurtlar İmparatorluğu – 2003

Siyah Kan – 2004

Şeytan Yemini – 2007

Koloni – 2008

Ölü Ruhlar Ormanı – 2009

Zener’in Laneti 1 – Sibylle

Zener’in Laneti 2 – Tahnitçiler

Zener’in Laneti 3 – Tokamak

Sisle Gelen Yolcu – 2011

Kaiken – 2012

Siyah Kan Kitabı Hakkında


Patrick Rothfuss Sayfa Sayısı : 431
Patrick Rothfuss İlk Baskı Yılı : 2005

Leave a comment