Psikososyal Analiz Kitabı Konusu:

İnsan sosyal bir varlıktır. Çağlar boyunca psikolojik yapısı da bu temel gerçeğe uyumlu olarak gelişmiş ve değişkenlik göstermiştir. Öyleyse insanın iç dünyasının daha iyi anlaşılması sosyolojik çalışmalarla doğrudan ilgilidir. Psikososyal Analiz / Popüler Kültür, Medyatik İnsanlar psikoloji biliminin sosyolojik alt yapısını irdelemeye yönelik bir eser.

Toplumda gerçekleşen her olgu ruh dünyalarımıza çoğu kez doğrudan etki eder. Kişisel algılarımız ufak tefek değişiklikler gösterse de neredeyse birbirinin aynıdır. Ahmet Koyuncu, popüler kültürün geniş halk kitleleri üzerindeki genellikle olumsuz etkilerini değerlendiriyor.

Psikososyal Analiz / Popüler Kültür, Medyatik İnsanlar’da medyanın gücü üzerinde duruluyor. Gerçek sanatçıların aydınlatma; içlerinde yaşadıkları toplumu iyiye, güzele ve doğruya götürme arzuları medyatik insanlarda tam tersi olarak kendisini göstermektedir.

Popüler kültür ne yazık ki yayılmacı bir yapıya sahiptir. Az düşünen, çok eğlenen, başkalarını neredeyse hiç düşünmeyen, bencil yapıda insanların çoğalması kültür erozyonundan başka bir şey değildir.

Ahmet Koyuncu Diğer Kitapları:

  • İkinci Sosyal Fobi
  • Bumerang’ın Aşkı
  • Takıntı Kuruntu Vesvese & Obsesif-Kompulsif Bozukluk
  • Utangaçlık, Çekingenlik ve Sosyal Fobi
  •  Sosyal Fobiklerde Dikkat Sorunları ve Hiperaktivite
  • Sosyal Fobi Gerçeği

Psikososyal Analiz Kitabı Hakkında:

Psikososyal Analiz Kitabı Sayfa Sayısı: 184

Psikososyal Analiz Kitabı Basım Yılı: 2020

Leave a comment