Kar Kiraz Kuşu Kitabı Konusu:

Spil Dağı’ndan İstanbul’a, oradan da Ukerewe Adası’na uzanan bir yolculuk…

Kar Kiraz Kuşu’nun sürüsünden ayrılıp tek ve özgür olmak için çıktığı yolda karşılaştığı insanlar, hayvanlar, olaylar üzerinden hayatı sorgulaması anlatılıyor bu kitapta. Masallara ve mitolojik öğelere göndermeler yaparak anlatılan seyahatinin nasıl özgürlük hareketine dönüştüğüne, yaşadığımız her şeyin bir sebebi olduğuna şahit olacaksınız. 

Kar Kiraz Kuşu Kitabı Yorumları

” Özgürlüğe giden yol ruhunun bağımsız olmasından geçer.”

“Hayatı, insanları, onların hırs, öfke ve arzularını masalsı bir anlatımla sorgulayan sürükleyici bir kitap. Kim bilir belki insanlık bir gün kendiyle olan kavgasını bitirip yaşamın temel harcının sevgi olduğunu farkeder. Özgürlüğün çokta uzağımızda olmadığını hatırlatan Sibel Karabulut teşekkürler.”

” Her şeyin başlangıcının sevgi olduğu gerçeğinin, özgür olma hayali ile birleştiği Kar Kiraz Kuşu’nun öyküsüydü aslında hayat. İnsanların, içinden çekip giden kuşlara yetişemeyeceğini anladığında başlayan hayal kırıklıklarının yarabandını bulan Kar Kiraz Kuşu’nun özgürlüğe dair yolculuğu… Özgürlüğün çok da uzağımızda olmadığını bize hatırlatan Sibel Karabulut’a sevgi ile… “

Kar Kiraz Kuşu Kitabı Hakkında:

Kar Kiraz Kuşu Kitabı Sayfa Sayısı: 96

Kar Kiraz Kuşu Kitabı Basım Yılı: 2019

Leave a comment