Galilei Yıldızların Habercisi Kitap Özeti

Roma, 1633 yılı. Bir adam, Engizisyon Mahkemesi karşısından Dünya’nın Güneş etrafında döndüğüne inanmakla itham edilmektedir. 1610 Kışı’nın bulutsuz gecelerinde matematikçi Galilei kendi yaptığı dürbünün yardımıyla Ay’ın dağlarını, Venüs’ün evrelerini, Jüpiter’in uydularını gözlemledi. Gökyüzü sanıldığı gibi parlak, hareketisz bir küre değildir artık; Gökyüzü ve Yeryüzü birleşmektedir; Yeryüzü Evren’in merkezi değil, Ay benzeri uydularıyla birlikte Güneş’in etrafında dönen diğer gezegenler gibi bir gezegendir. Kopernik haklıdır. Ama bütün bu fikirler Reform’un doğurduğu sıkıntılarla iyice hırçınlaşan Kilise’nin dogmalarıyla çelişmektedir. Tutucu papaz sınıfıyla tartışan, üniversitenin görmeyi reddettiği Galilei kendisine gösterilen işkence aletleri karşısında fikirlerinden döndüğünü bildirilir. Önemi yok, bilimsel devrim deam etmektedir.. Fizikçi ve eşsiz bir anlatı ustası olan Jean , Piere Maury, modern bilumum babası olan Galileo Galilei’nin yaşadığı serüvenleri su yüzüne çıkartıyor.

Jean- Pierre Maury Kimdir?

Jean – Pierre Maury, Astroloji, Diğer Kategoriler, Hobi Kitapları kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Galilei Yıldızların Habercisi kitabının yazarıdır. Jean – Pierre Maury kitapları; Yapı Kredi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Jean – Pierre Maury tarafından yazılan son kitap “Galilei Yıldızların Habercisi”, Yapı Kredi Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Galilei Yıldızların Habercisi Kitabı Hakkında

Galilei Yıldızların Habercisi Kitabı Basım Yılı: Nisan 2015

Galilei Yıldızların Habercisi Sayfa Sayısı: 127

Leave a comment