Kadınların beyinleri ile erkeklerin beyinlerinin farklı oldukları uzun zamandır bilinmektedir. Kadınları sinirlendiren ve güldüren şeylerin erkeklerde aynı etkiyi bırakmamasının nedenlerini bu kitap ile anlayacaksınız.

Yazar, ayrıntılı bir şekilde konuyu ele almıştır. Erkekler neden farklı algılarken kadınlar daha farklı algılar. Aralarındaki ilişkide bu yüzden sıkıntılar çıkması ve beklentilerin farklı olması.

Erkekler mi yanılıyor yoksa kadınlar mı? Bu gibi konuların sinir bilim temelli incelenmesi kadın ve erkek beyni arasındaki farklı ortaya çıkarıyor. Erkeklerin birçok konuda unutkan olması kadınların ince ayrıntılara önem vermesi tamamen beyinlerin çalışma yapısına bağlı olarak değişmektedir.

Aynı zamanda bireylerin vücutlarındaki bazı yerlere bakarak da beyin yapıları anlaşılabilir. Beyin vücudu yöneten ve düşünen bir sistemdir. Bu yüzden kadın ve erkeğe göre büyük farklılıklar göstermektedir.

Beyindeki bazı kıvrımların olması kadınlarda erkeklere oranla daha fazladır. Bu da kadınlara ince düşünme ayrıntısı katar.

Sinir bilim hakkında merak ettiklerinize ulaşmış olacaksınız.

Kitabın Yazarı: Serkan Karaismailoğlu
Yayınevi: Elma Yayınevi
Sayfa : 224
Baskı Yılı: 2015

Leave a comment