C programlama dili getirdiği farklı alt seviyeli özellikler nedeniyle öğrenmesi kısmen zor bir programlama dilidir. Bu derece yaygın ve kullanılır olmasının nedeniyse öğrenilmesini zorlaştıran alt seviye özelliklerinin dile benzeri olmayan güç katmasındandır. “C” programlama dili, hafıza ulaşımının esnek olması, oldukça yaygın kütüphaneleri ve kullanıcı kitlesi yardımıyla hala günümüzün en tanınmış programlama dillerindendir.

Elinizdeki bu kitapta C programlama dilinin bütün özellikleri oldukça ayrıntılı ve bol örnekli bir biçimde okuyucuya sunulmaktadır. Anlatılan her bir husus sonrasında o husus izah eden 144 kolay örnek eklenmiştir. Örnekler oldukça kısa tutulmaya çalışılmış ve bunları anlatırken konuların üzerinden yine geçilerek pekiştirilmesi ve iyice öğretilmesi amaçlanmıştır. Kitabın içeriği bütün üniversiteler için C ile Programlamaya Giriş ve aynı derslerin müfredatının tamamını karşılamaya ideal olarak tasarlanmıştır.

Bölümlerin sonucunda her civarda okurun beklentisini karşılayacak şekilde kolaydan zora doğru 257 seksiyon sonu sorusu eklenmiştir. Kitapla beraber verilen CD içerisinde, bölümlerin örnekleri üzerinden gidilerek oluşturulmuş konuların anlatımlarını ve seksiyon sonu sorularından bazılarının çözümlerini bulacaksınız. Konu anlatımlarına ek olarak geliştirme ortamlarının kurulumu, tüketimi ve C programlarının komut satırından derlenmesi ve çalıştırılması hususlarını sahibi olan video anlatımlar da eklenmiştir.

Kitabın Yazarı: Tevfik Kızılören
Yayınevi: Kodlab
Sayfa : 664
Baskı Yılı: 2016

Leave a comment