Yazar: Stefan Zweig
Çevirmen: Ahmet Cemal
Yayınevi : İş Bankası Kültür Yayınları

BİLİNMEYEN BİR KADININ MEKTUBU EKİTAP TANITIMI:

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir hanımın Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li senelerın ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir kadının Mektubu’nun kadın kahramanını yalnız uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının yaşamı süresince sevmiş olduğu adam için kaleme aldığı bu mektubun “gönderen”inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: “Sana, beni asla tanımamış olan sana”. Kadın büyük tutkusunu hep bir “bilinmeyen” olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde “taraflar” değil, yalnız tek bir “taraf” vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir defa daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun nihayetinde “mutlak aşk” teriminin şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir olasılık!

TELİF HAKKI: Herhangi bir telif hakkı durumunda sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. Telif Hakkı bulunulması durumunda bizimle iletişime geçildiği taktirde içerik 24 saat içerisinde kalıcı olarak sitemizden silinir.

Değerli takipçimiz sizde sitemize üye olarak. İçerik paylaşabilir. Dökümanlarınızı Yayınlayabilirsiniz. Sınavınızda kitapindir.online ailesi olarak başarılar dileriz.

Leave a comment